בדיקת מבנה או בניין לפני קנייה או מכירה

בדיקת מבנה היא תהליך חשוב בתחום של בדק בית, וכדאי לבצע אותה בטרם רכישת הנכס. במהלכה נבחנים ליקויים בהיבטים שונים, ובסופה מוגש דוח על כל ליקויי בניה, הבדיקה היא צורך חשוב ביותר שמתבצע לפני הכניסה לדירה או כשכבר גרים בה והוא נובע עקב היווצרות ליקויים ואי התאמות.

בדיקת ליקויים במבנה לפני קנייה או מכירה

אין מבנה שאין בו פגמים או ליקויים והיקף הבעיות שעלולות לצוץ רבות מאד. כדי לאתר את כולם ולתקנם נדרשת בדיקת מבנים לפני קניה. לקוני בית אין בדרך כלל שליטה על תהליכי הבניה, לוחות זמנים צפופים, מעקב אחר רמות הביצוע, אלו שמנסים להיות מעורבים, לא יודעים ולא יכולים לבצע בדיקת מבנה כוללנית ומקיפה, במידה ויתעורר אצלם חשד לבעיות, לרוב לודאי שיזכו בתשובה שבעיות אלו יפתרו במהלך עבודות הבניה.

לעיתים קרובות, רוכש הדירה נוחל אכזבה ומגלה שהנכס אותו רכש במיטב כספו אינו עומד בציפיות שלו. בדיקת מבנה יכול למנוע אכזבות מעין אלה. בבדיקה יבדקו השימוש בחומרי בניה מאיכות ירודה וללא תו תקן, ריצוף שאינו סוג א', אלומיניום מחברות לא ידועות, איכות של עץ בדלתות ירוד וכו'. כל זאת נעשה על ידי הקבלן על מנת להוזיל את עלות הבניה.

בדיקת מבנה או בניין חברה מקצועית

בדק בית חייב להיות מדוייק ולכן כדאי לשכור את שירותיה של חברה מקצועית ומומחית בבדק בית . מומחה מחברת בדק בית יוכל יבדוק ליקויים, התאמה של הקיים בשטח לבין מה שהובטח במפרט הטכני המסופק לרוכש הדירה, הוא יבדוק אם עבודה מקצועית ורמת הגימור טובה. ביקורת למבנה או בדיקת מבנים כדאית גם בעת קניה יד שנייה של בניין שלם. מבחינה משפטית מוכר הנכס צריך לנהל מו"מ בהגינות ובתום לב ועליו לגלות פרטיים מהותיים על מצב הדירות במבנה או הדירה הספציפית. אם פעל כדי להסתיר במתכוון את הליקויים בדירה, הרי שניתן להגיש נגדו תביעה משפטית מתאימה, חוות הדעת של בדיקת המבנה תהווה ראיה משפטית חשובה.

הורסיץ מהנדסים בדק ביתכחלק של בדיקת מבנה יבדקו מה מצב הנכס והיא תחשוף את מצבו האמיתי של הבית, הליקויים שבו, והדברים שניתן לתקן. תכנון אשר לא בהתאם לנדרש יכול אף להוות מפגע בטיחותי. בדיקת מבנים לפני קניה תסתמך על דעתם וניסיונם של גורמים מקצועיים ובלתי תלויים. כחלק של בדיקת מבנה, לפני קניה תהיה התייחסות לנושא הטאבו, אם האדם שמוכר את הנכס רשום כבעליו החוקיים, ושאין שום אזהרות המתייחסות לאותו מבנה.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן