אישור מהנדס לבניית פרגולה

פרגולה נויה באישור מהנדס עפ חוק הפרגולות

כולנו מכירים את הפרגולה או "המצללה" כמבנה פתוח הצמוד לבית קרקע. וכשמה כן היא, ומטרתה להצל על הכניסה בפשטות וללא קירות מיותרים.
בעבר, היה קשה יותר להוסיף או לבנות פרגולה. הדרישות כללו היתר בניה מטעם הרשות המקומית, מאחר ובאותו זמן החוק קבע כי הפרגולה נחשבה לתוספת בניה לכל דבר.
אותו חוק ישן גרר עמו שלל קשיים מול הרשות המקומית, בירוקרטיה רבה שלוותה בלא מעט בעיות משפטיות לכל מבקשי הפרגולות.

חוק הפרגולות

בשנת 2014 חל השינוי כאשר נכנסה לתוקפה 'רפורמת הפרגולות' אשר הולידה את חוק הפרגולות שאפשר לכל בעלי הבתים הפרטיים (או בעלי דירות עם מרפסת) להוסיף פרגולות שיצלו על פתח ביתם וללא היתר בניה.
אולם, בהתאם לחוקי הבנייה והתכנון עדיין קיימת חובה בקבלת אישור יציבות ממהנדס אשר מעיד כי הפרגולה נבנתה בסטנדרט גבוה וחומרים איכותיים. וכמובן שמבחינה הנדסית תהיה יציבה ובטוחה לשימוש על ידי הדיירים אשר שוהים תחת המבנה.

אישור יציבות לפרגולה

הדרך הטובה ביותר לקבלת אישור לפרגולה ובכלל לבניית פרגולה היא להזמין איש מקצוע
(מהנדס בניין / קונסטרוקטור) לפני תחילת הבניה או לכל הפחות בשלבים הראשונים.
הקונסטרוקטור יבוא, יבחן את המקום, את מבנה הבית, האדמה או כל דבר אחר שחשוב לצורך הבניה ויציבות של הפרגולה בהמשך. לאחר מכן יתן את המלצותיו וכמובן שאף יגיע בסוף התהליך לבדוק שאין ליקויים בולטים, שהכל נבנה כשורה ולהכין את אישור היציבות הנדרש.

אישור יציבות לפרגולה עי מהנדס

אישור מהנדס לפרגולה קיימת

במידה ואתם זקוקים לאישור מהנדס לפרגולה קיימת, נכון יהיה להזמין את הקונסטרוקטור שיגע ויבחן את הפרגולה על כל היבטיה: המבנה אליו מחוברת הפרגולה,

החומרים ממנה היא בנויה, בלאי, עיגון לרצפה או למבנה ועוד. בתום הבדיקה ינתן האישור או לחליפין דוח ליקויים לתיקון לפני קבלת האישור.

להזמנת בדיקת פרגולה או אישור מהנדס לפרגולה, צרו קשר בטלפון: 03-6909485  אנו נצבע  בדיקה מהירה ויסודית של הפרגולה הכוללת מתן אישור יציבות ע"י מהנדס מבנים מקצועי.

 

מבצע חודש פברואר 2022:

בדיקה ומתן אישורי יציבות לפרגולות בנויות. הזמנת מהנדס (קונסטרוקטור) לפני בנייה לבחון את מיקום הפרגולה ביחס לבית, לצורך בנייה נכונה ויציבה ע"פ חוק הפרגולות

סגירת תפריט
דילוג לתוכן