מומחה איטום – בדיקת איטום עם מהנדס איטום מוסמך

מדוע חשוב לשלב מהנדס שהינו מומחה איטום בעת בדיקת בית, וכיצד ניתן לגלות ליקויי איטום בבדיקת דירה

בעיות איטום בדירות הינן בעיות נפוצות מאוד בבתים בישראל, בעיות אלו נגרמות לרוב מיישום לקוי של חומר האיטום או אי הקפדה על שימור האיטום לאחר הביצוע.

חדירת רטיבות נבדקת לרוב במהלך ביקורת מבנים או בדק בית באמצעות מצלמה תרמית או פרוטימטר, שימוש נכון במכשירים יכול לסייע במציאת נזילה זמן רב לפני שיופיעו סמנים חזותיים על הקיר או התקרה.

תחום האיטום בישראל פרוץ באופן יחסי וזאת כי אין כל רגולציה על מבצעי עבודות האיטום. כשל זה גורם לליקויים רבים אשר רבים מהם מתגלים כשמגיע החורף… אחרים מתגלים רק בעת ביצוע בדק בית בדירות חדשות או יד שניה.

התקינה בנושא האיטום אינה מפרטת יתר על המידה את אופן הביצוע והחומרים הנדרשים אלא מתמקדת יותר בתכנון האדריכלי ובפרטים העקרוניים באיטום, התקנים שמתייחסים לנושא האיטום הינם 1752, 1555 , 2752 ועוד.

גם קבלני איטום בעלי ניסיון של שנים, יכולים להיעזר בשירתיו של יועץ או של מהנדס איטום. לעיתים אין לקבלנים את פרטי הביצוע הנכונים וכך נעשה שימוש בחומרים או אביזרים שאינם תואמים. דוגמא לכך ניתן לראות אצל קבלני האיטום שמיישמים חומר איטום פוליאוריטני על קירות חדרים רטובים, חומר זה גורם להתנתקות אריחי הקרמיקה מהקיר לאחר זמן לא רב.

בדיקת איכות האיטום לאיתור רטיבות נזילות על ידי מומחה איטום

בדיקת איטום גג דירהתפקידו של יועץ האיטום לאבחן את מקור הרטיבות ולתת פתרון מקיף אשר ימנע בעיות דומות בעתיד, לפני ביצוע העבודות יש לצורך לבקש מיועץ האיטום להכין תוכנית מפורטת שאותה ניתן יהיה למסור לקבלן המבצע.

בגמר העבודות לפני ביצוע ביקורת בדק בית מומלץ להזמין בדיקת מעבדה בהצפה, משך הבדיקה הנכון הינו 72 שעות שבסופן ניתן יהיה להבחין ברטיבות או בנזילה בסמוך לחדר הנבדק.במקרים בהם חדירת הרטיבות הינה מקירות הבית או מפרטי האלומיניום, הבדיקה הנדרשת היא המטרה. הבדיקה מבוצעת על ידי מעבדה מוסמכת ובסיומה ניתן יהיה לקבוע האם האיטום באלמנט מתפקד באופן תקין.

ליקויים נפוצים באיטום

א. שיפוע בלתי תקין בגג המבנה

תקן 1752 לאיטום גגות, מציין מהו תקן השיפוע הדרוש בתשתית הגג מתחת למערכת האיטום.

ב. טעות בכיוון הנחת היריעות

כיוון הנחת היריעות מוגדר בתקן ,ולפיו יש להתשמש ביותר ממערכת איטום אחת , כלומר בשתי שכבות יריעות לפחות. יש לשים לב לכיוון הנחת היריעות ביחס לשכבה התחתונה.

ג. שיפוע לקוי בהנחת קופינג בגג

קופינג תקין בו יש שיפוע כלפי פנים הגג , במידה והשיפוע יהיה כלפי חוץ יהיו כתמי נזילה על הקירות והמים ישפכו שלא דרך צינורות הניקוז.

ד. אוויר מתחת ליריעות האיטום

ביצוע לקוי של הלחמת יריעות האיטום עלול לגרום לכיסי אוויר אשר יאפשרו חדירה של המים לתוך המבנה

ה. ליקויים במערכות טכניות וחשמליות המותקנות על גג המבנה

ליקוי במערכות הטכניות אשר המותקנות על הגג האך ללא הגנה על שכבת האיטום.
יש לבצע הגבהת בטון מעל למערכת האיטום ועליה להניח את המערכות כדוגמת מזגן, דוד שמש וכו.

בדיקת איטום על ידי מהנדס מומחה איטום

יועץ איטום איתור נזילהמהנדס מומחה לליקויי בניה יכול לכלול בדוח הסיכום של בדק הבית בדירה או בבית גם חוות דעת לגבי איכות האיטום, וכל מידע רלוונטי לגבי איכות האיטום בדירה הנבדקת. פרטים אלו יכולים לשמש את מזמיני הביקורת ההנדסית בכל שיפוץ שיבחרו לבצע בעתיד.  ניתן כמובן לשכור  מומחה האיטום של חברת הורביץ מהנדסים גם במקרים של רטיבות בתקרה לאחר איטום הגג.

לייעוץ איטום או בדיקה על ידי מומחים התקשרו אלינו 03-6909485 די מ

שאלות ותשובות בנושא בדיקת איטום ע"י מומחה איטום

איטום מבנים הוא שלב חשוב מאד בבניית הבית. תפקידו של מומחה האיטום לוודא שהבית שלכם יהיה נקי מליקויים באיטום כמו: רטיבות בקירות, סימני עובש או הצפות במקרים קיצוניים יותר.

בדיקת איטום מבנה טובה ומקצועית תתבצע באופן ידני בהצפה ממוקדת במבנה. לדוגמא : בבדיקת איטום הגג יוצף כל גג המבנה כתנאי לקבלת אישור איטום לגג הבית.
ביצוע בדיקת איטום טובה ע"י מומחה איטום מוסמך, חוסך בדיקות מורכבות למציאת רטיבויות בעתיד.

קיימות מספר לא מבוטל של בדיקות איטום כמו:

  • בדיקת איטום לגג מבנה הבית או הבניין
  • בדיקת איטום לרצפת הדירה או הבית
  • בדיקה לאיטום הקירות במבנה
  • בדיקת איטום לפתחים של המבנה: דלתות, חלונות וכ'ו.
    מומחה איטום יתן דוח עם המלצה לבדיקה המתאימה!

כן! הדבר הנכון הוא להיעזר במומחה איטום עוד בשלב הבניה, אם אתם בונים בית חדש. או לשלבו בבדק הבית במידה ומבוצעת כזו. מומחה האיטום יעריך את מצב המבנה מבחינת איטום ויתן את דוח האיטום שלו במקביל לדוח בדק הבית.

מחירי הבדיקות משתנים בהתאם לגודל המבנה, וסוג הבדיקה הנדרשת.
להזמנת בדיקת איטום או הצעת מחיר התקשרו: 03-6909485

סגירת תפריט
דילוג לתוכן